Дневниците на BUBARSTVO

Дневниците на Bubarstvo

Дневниците на Bubarstvo

Blog Article

Преди да се захванат с отглеждане на буби, стопаните трябва да имат черничева градина, от която да се снабдяват с огромно количество листа – храната на бубите. „За съжаление голяма част от черничевите градини в България са унищожени, изоставени и не са в добро състояние.

Privateness Overview This Web page takes advantage of cookies to ensure we are able to supply you with the most beneficial user expertise doable. Cookie info is stored with your browser and performs functions such as recognising you when you come to our website and assisting our workforce to know which sections of the website you discover most appealing and helpful.

За възраждане на отрасъла у нас, по думите на Диева, е необходима подкрепа от държавата, каквато към момента нямало. За бубарство у нас не се плащали нито държавни помощи, нито директни плащания по линия на ОСП.

Радев удари свирепо по НС, размаха червен картон на депутатите

Земите, на които това ще се случи, са собственост на клъстъра на база публично-частно партньорство

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Провеждане на курсове за обучение и повишаване на квалификацията на фермери;

Признава, че я е прочела няколко пъти, затворила я е и започнала собствените си опити в бубарството. Въпреки натрупания вече опит твърди, че и днес има много тънкости, които не е усвоила. Наред с успехите, към момента е претърпяла и много загуби – унищожени черничеви градини, замърсени листа с химически препарати. Затова в практика се превърнало да подари на желаещите да навлязат в бубарството по няколко буби, за да се научат първо как да ги отглеждат. Много от хората, които проявявали интерес към бубарството, били млади и без опит в отглеждането на пашкулите.

Негативните фактори са се натрупали от последното искане за подкрепа, твърдят от бранша

Бебе остана без надзор и глътна батерия, не е за вярване какво се случи после

Написване и публикуване на Наръчници, Справочници, Упътвания и др. в областта на бубарската наука и практика;

Поради благоприятните климатични условия, тази дейност се е практикувала най-вече в района на Бубарство Хасково. Известно е, че българите от този район са продавали пашкулите си на търговци от Одрин и Солун.

В момента възстановяваме старите и създаваме нови градини. Започваме един щурм за производство на черничеви дървета и създаване на градини в цялата страна, но основно в Северозападна България“, казва Мила Димитрова, председател на Управителния съвет на „Текстил Клъстер Коприна“.

За модел в овцевъдството разказва фермер от Велики Преслав Следващо видео

Report this page